V Holickém lese jsme si drakiádu užili

V sobotu 7. 10. 2017 se konala v Holickém lese tradiční drakiáda, kterou pořádal Spolek pro Holický les ve spolupráci se skautským oddílem Junačky Vatry a rodinným centrem Heřmánek. Počasí všem přálo, sluníčko svítilo a vítr mírně pofukoval. Sešlo se na dvě stě účastníků, což je rekordní počet. Dětem se rozdalo sedmdesát diplomů.

Děti a dospělí si užívali nejen pouštění draků. Skauti vymysleli zajímavá stanoviště, bylo také nachystáno posezení s občerstvením.

Letos jsme se poprvé drakiády zúčastnili i my, Mateřská škola Holice. Společně s  dětmi jsme připravili  malé překvapení v podobě námi upečených dobrot.

V pátek jsme měli v naší MŠ Holici od rána plné ruce práce. V celé školce se peklo na letošní drakiádu. Každé oddělení si vybralo recept na koláč, buchtu, závin z různého podzimního ovoce a zeleniny, nechyběli ani dráčci z lineckého těsta. Celá školka krásně voněla. Vařil se také čaj z čerstvých šípků a jablek s medem.  Připravena byla i překážková dráha pro děti s malým dráčkem v ruce. Akce se nám velmi líbila, těšíme se na spolupráci i v příštím roce.

Drakiáda se opravdu vydařila. A když účastníci na závěr krásného dne plného draků spokojeně odcházeli, rozloučila se s nimi duha.

Výtvarná soutěž
Oddělení berušek se v říjnu přihlásilo do výtvarné soutěže,, Letí draci do oblak, chtěl bych letět taky tak‘‘. Vyráběli jsme 3D projekt na téma ,,Podzim ve městě‘‘, kde jsme použili různé techniky. Umístili jsme se na 2. místě a pro naše oddělení jsme vyhráli kuchyňský koutek Táňa.