Pozdrav dětem z ekotýmu
Další schůzka Ekotýmu bude v květnu 2020
Zimní olympijské hry:

Milí přátelé, zdravím vás a je mi potěšením vás informovat o konání významné sportovní akce, která se konala v naší školce v oddělení předškoláků Koťátek. Právě těm čteme pohádky, Jarmila Horská a já. Především vás seznámím s Českým olympijským výborem, který nachystal organizaci olympiády, vybudování areálu, řídil sportovní soutěže, soudcoval, dbal na antidopingové kontroly, bezpečnost sportovišť a prováděl hodnocení soutěžících. Vše tohle zvládly paní učitelky Jarmila Petříková a Jitka Kolářová, na zcela mezinárodní úrovni. Her se totiž zúčastnila i družstva USA, Kanady, Slovenska a Švédska. Olympijský areál byl vzorně připraven za tvořivé práce dětí. Vše se konalo v jejich třídě. Hry nebyly ovlivněny nedostatkem sněhu. Sportoviště byla uměle zasněžena a skvěle připravena ledová plocha. Také byl postaven skokanský můstek. Šero počasí bylo eliminováno umělým osvětlením. Vše bylo ekologické, nepoužívaly se rolby. Sportovní disciplíny byly běh na lyžích, skoky na lyžích, krasobruslení s hudbou a turnaj družstev v ledním hokeji. Hry byly zahájeny nástupem sportovců a s oslavnou hudbou byl zapálen symbolický olympijský oheň. Soutěže se rozběhly. Nevěřili byste, jak úžasně se dá běhat a skákat na lyžích a bruslit i krasobruslit s igelitovými pytlíky na nohou. Nadšení účastníků her bylo úžasné a podávali skvělé sportovní výkony. Nedošlo k žádným zraněním sportovců a vše probíhalo ve znamení fair play.Při vyhodnocení a závěrů her bylo na stupních vítězů rozdáno patnáct olympijských medailí, diplomy a účastnické listy. Při hře naší státní hymny byli někteří olympionici tak dojati, že slzeli. Všichni při hymně stáli v pozoru. Věřím, že mají sportovní zážitek na celý život. Prostě, vše proběhlo v duchu lorda Pierra de Coubertina, Miroslava Tyrše a Jiřího Stanislava Guth-Jarkovského. Teda „sláva vítězům, čest poraženým“ a rovněž, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a zažít tu krásu ryze amatérského sportu. Když se podíváte na skupinu našich malých sportovců, budete mít určitě radost s nimi. Chyběla jediná drobnůstka, kterou napravuji. Paním učitelkám uděluji diplomy Čestné uznání holického patriota Petra Harry Šafránka „za zásluhy na vedení holických dětí ke sportu a šíření olympijské myšlenky“. Takové uznání jsem zatím nikomu dalšímu neudělil. Rovněž by jim slušelo vyznamenání za fantazii, ale bohužel i bohudík ji mají v náplni práce.

S pozdravem sportu zdar a koťatům obzvlášť Petr Harry Šafránek

Schůzka Ekotýmu listopad 2019: